Animacje

Projekt opracowany i realizowany przez animatorów i wolontariuszy PSPiA KLANZA
Oddział Białostocki, a inspirowany nowatorską ideą niemieckich i austriackich
Spielmobile – pojazdów wyposażonych w zabawki i środki będące inspiracją do aktywnych, twórczych działań z dziećmi.

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, którzy w ciekawy sposób pragną zorganizować
m.in.: festyn, Dzień Dziecka, Dzień Rodziny bądź inną imprezę plenerową.
Możemy również przygotować ofertę na specjalne zamówienie.

Założenia i cele przyświecające projektowi to:

• integracja środowiska lokalnego (włączanie do działań animacyjnych dzieci, młodzieży,
dorosłych oraz starszych mieszkańców danej społeczności);
• zainteresowanie aktywnym wypoczynkiem poprzez działania alternatywne, pokazanie
nowych, ciekawych sposobów spędzania czasu wolnego;
• radość twórczego działania;

KLANZOBUS to także pogodna atmosfera, kreatywność, aktywność i dobra zabawa bez rywalizacji.

1. STOISKO CYRKOWE

W tym miejscu każdy może zamienić się w prawdziwego cyrkowca i nauczyć się żonglerki piłkami, chustkami, dowiedzieć się jak zakręcić talerzem, diabolo i poi oraz wykonać sztuczki magiczne. Zapraszamy również do “cyrkowej garderoby”, gdzie można przebrać się za clowna, magika, treser itp. Kolorowe stroje, maski i peruki można wykorzystać do zrobienia śmiesznych zdjęć. Oferujemy także możliwość stworzenia własnego sprzętu cyrkowego np. piłek do żonglowania, który można zabrać do domu by dalej kontynuować naukę. Żonglerka cyrkowa poprawia koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczy koncentrację i rozwija sprawność półkul mózgowych.

2. DUŻE GRY

Jak sama nazwa wskazuje, proponujemy 5 różnych gier planszowych i zręcznościowych w dużym formacie. Są to powiększone wersje popularnych i znanych gier, takich jak: twister, warcaby, kółko i krzyżyk, memory, domino, patyczaki, ser, labirynty. Posiadamy także ślimaki animacyjne – ulubioną zabawkę manipulacyjną najmłodszych oraz ciekawe klocki konstrukcyjne w postaci słonek, z których można budować ciekawe architektoniczne budowle.

3. GRY LOGICZNE

Stoisko oferuje gry zręcznościowe, planszowe, logiczne, puzzle, rebusy, zgadywanki wymagające wysiłku umysłowego. To świetny sposób na integrację całej rodziny oraz alternatywa dla gier komputerowych. Stoisko zawiera gry zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, dla młodzieży i dorosłych.

4. KĄCIK MALUCHA

To przyjazne miejsce dla najmłodszych i ich rodziców. Na kolorowej chuście znajdzie się moc zabawek dla małych odkrywców: kręgle, namioty, klocki piankowe, tunele, klocki i inne zabawki manipulacyjne odpowiednie dla dzieci w wieku 2-5 lat.

5. STOISKO TWÓRCZE

Każdy uczestnik, który zajrzy do naszych stoisk twórczych pod okiem animatora może wykonać pracę, którą zabierze ze sobą do domu na pamiątkę. Zwykle jedno stoisko to jedno
wybrane działanie plastyczne. W ofercie stoiska prac plastycznych mamy m.in.  malowanie na folii i tkaninie, malowanie farbami, malowanie szklanymi kulkami. Tworzymy również ścieżki kwiatowe, ozdobne ramki, balonowe ludki, figurki z masy solnej, zabawki z papieru, pacynki z papierowych torebek, origami, biżuterię itp. Nasi animatorzy pomogą w wykonaniu prac plastycznych z wykorzystaniem surowców wtórnych: butelek, rolek po papierze, nakrętek.

6. KRÓLESTWO ZMYSŁÓW

Oferuje zabawy nastawione na pobudzenie zmysłów: dotyku, węchu, słuchu oraz wzroku. Na stoisku znajdują się zabawki do manipulowania: sprawdź za pomocą dotyku, co kryje się w skrzyneczkach i woreczkach dotykowych, za pomocą słuchu dobierz w pary pudełeczka słuchowe. Pozwól też by twój nos poznał drzewo zapachów, a oczy – magię iluzji wzrokowych. Uczestnik zostaje zaopatrzony w mapę odkrywcy zmysłów i w wybranej przez siebie kolejności wykonuje kolejne zadania. Nagrodą za udział w działaniach jest “słodka niespodzianka” na pobudzenie zmysłu smaku.

7. MALOWANIE TWARZY i TATUAŻY

Kto chce zostać super bohaterem, motylem, wampirem lub rybką może zajrzeć do stoiska, w którym nasze sympatyczne animatorki zamienią każdego w wybraną postać lub wykonają zmywalny tatuaż specjalnymi farbkami do malowania twarzy.

8. DUŻE BAŃKI MYDLANE

Wyśmienita zabawa dla dzieci i młodzieży w “fabrykę baniek” malutkich, małych, dużych i ogromnych.

9. BALONOWE CUDA

Piesek, królik, konik, miś? To tylko część propozycji modelowania długich balonów. Chętni mają okazję samodzielnie wykonać swoją figurkę.

10. ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ

Jednym z rozpoznawalnych znaków KANZY są zabawy integracyjne prowadzone przez nas z użyciem chusty – kolorowej dużej płachty materiału sprzyjającej integracji i współpracy uczestników imprezy. Oferujemy szereg zabaw prowadzonych przez naszych animatorów: fryzury, rybak i rybki, kolory, tęcza, spadochron, przebieganie pod chustą, karuzela, kwiat lotosu. Zabawy z użyciem chusty animacyjnej to jedna z ulubionych rozrywek uczestników naszych festynów.

 

Wariant I
KLANZOBUS

Cena zawiera:
• wybór 6 stoisk z oferty Klanzobusa
• honoraria animatorów obsługujących stoiska zabawowe
• sprzęt animacyjny do zajęć
(rekwizyty cyrkowe, chusta animacyjna, zabawki edukacyjne, gry plandekowe, drewniane, bumpy itp.)
• materiały plastyczne zużywalne m.in.: bloki, kleje, papier kolorowy, balony, drobne słodycze itp.
• farby do malowania twarzy
• własne podkłady muzyczne
• transport animatorów i sprzętu animacyjnego (bus)

Wariant II
ZABAWY INTEGRACYJNE Z KLANZĄ

Posiadamy wykwalifikowanych animatorów, którzy podczas imprez i spotkań prowadzą blok zabaw integracyjnych ok. 2 godzin (w całości lub w rozbiciu na kilka części). Blok składa się z kilku części:

a) zabawy integracyjne m.in. z chustą animacyjną,
b) pląsy i tańce integracyjne;
c) zabawy ruchowe i zespołowe;
d) nauka żonglerki cyrkowej połączona z pokazem obsługiwania sprzętu cyrkowego

W wariancie II niezbędny jest dostęp do mikrofonu bezprzewodowego i posiadanie sprzętu umożliwiającego odtwarzanie płyt CD ( w przypadku braku możliwości spełnienia wymagań, posiadamy własny sprzęt nagłaśniający, którego wypożyczenie stanowi oddzielną ofertę).
Czas trwania działań 2 godziny / Animacja grupy do 100 osób;
•  honoraria animatorów prowadzących zabawy
•  materiały i rekwizyty m.in.: chusta animacyjna; rekwizyty cyrkowe
• własne podkłady muzyczne
•  transport animatorów i rekwizytów (samochód osobowy)

Wszystkie spędzone wspólnie chwile są przepełnione ogromną ilością zabaw oraz rozmaitych atrakcji! Nasi animatorzy „Czarodzieje” sprawiają, że bezpowrotnie znikają złe humory i znudzenie, a zaangażowane w zabawę dzieci natychmiast przepełnione są radością i uśmiechem. Jesteśmy zespołem energicznych i doświadczonych animatorów
zabaw, których łączy kreatywność! Do tego wszyscy kochamy pracę z dziećmi, natomiast beztroskę dzieci potrafimy połączyć z dobrym humorem, świetną zabawą i co najważniejsze z bezpieczeństwem. Produkujemy nie tylko nieskończone pokłady szczęścia i radości, ale zależy nam aby dzieci wyniosły z naszych animacji wiedzę i ciekawość otaczającego świata. Chcemy, by wszystkie zabawy były wyzwaniem oraz okazją do tego, by rozpromienić dzień w miłej atmosferze wśród przyjaciół.

Kontakt do zamówień

Kilka zdjęć z naszych animacji

Przewiń na górę
Skip to content