Aktualności

30 stycznia (poniedziałek), w godz. 17.00 – 19.00 zapraszamy na Warsztaty Rękodzieła pt. „Filcowanie Kwiatu na Łodydze”.

Warsztaty są przeznaczone dla osób dorosłych.

Warsztaty filcowania na mokro prowadzone przez firmę Sunduk Sunduk Pracownia Doroty Sulżyk.
Dorota Sulżyk zajmuje się techniką filcowania na mokro od 2010 r. W swojej Pracowni Sunduk na Podlasiu, wykorzystując czesankę wełnianą z merynosów australijskich, czesankę jedwabną i wiskozową oraz jedwabne tkaniny filcuje kolorowe szale i inne dodatki. Chciała, aby nazwa jej firmy miała lokalne korzenie. Sunduk to dawniej na Podlasiu posażna skrzynia panny młodej, w której przechowywała swoje skarby.
Od wielu lat prowadzi warsztaty filcowania dla dzieci i dorosłych. Współpracuje m.in. z festiwalem „Z wiejskiego podwórza” w Czeremsze, miała 3 indywidualne wystawy swoich prac (w Gródku, Białowieży i Hajnówce). W 2016 r. otrzymała statuetkę czasopisma „Moje Mieszkanie” – „Kobieta z pasją 2015”. W 2019 r. powstał o niej reportaż w reż. Alicji Grzechowiak pt. „Dorota Z Gródka” (TVP Białystok).

Zapisy pod nr tel. 570 137 200.

Nabór na kurs języka angielskiego- przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty

Terminarz spotkań:
wtorki- godz. 16.30-18.00

Więcej informacji oraz zapisy: https://liceumask.klanza.pl/?page_id=26644

 

Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Białystok – Pracownia Działań Kulturalnych zaprasza na Koncert Karnawałowy – Potańcówka z KLANZĄ. Hity z lat 70, 80 i wiele innych. Zagra zespół BANDO Zespół BANDO. Zachęcamy do przebrania się w stroje z lat 70, 80. Informacje tel. 570 137 200.

Termin wydarzenia: 20.01.2023 (piątek), godz. 18.00 – 20.00.

Wstęp wolny.

PDK, ul. Witosa 15B (II piętro), Białystok

Zapisy:

Zapraszamy na Otwarte Warsztaty Tematyczne dla Dzieci z Rodzicami. 17 stycznia (wtorek), godz. 17.00 – 18.30. Zapisy pod nr 570 137 200.

Ferie z KLANZĄ to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu. Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 10 lat. W trakcie zajęć rozwijamy kreatywność, umiejętność współdziałania oraz indywidualne talenty dzieci. Gwarantujemy dobrą zabawę, niezapomniane przeżycia, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz moc atrakcji. Zajęcia odbywają się w pierwszy tydzień ferii zimowych (23.01-27.01) w godz. 11.00 – 13.00. Zapisy pod nr 570 137 200.

Serdecznie zapraszamy do Centrum Szkoleniowego KLANZA na warsztaty metodyczne dla nauczycieli, pedagogów, opiekunów i asystentów. Na początku 2023 roku proponujemy udział w dwóch szkoleniach z poznańską trenerką Martą Ratajczak. Po raz pierwszy w Białymstoku „Piosenki śpiewamy, wiedzę zdobywamy” oraz „Mam tę moc- rozwijanie umiejętności miękkich u dzieci w wieku szkolnym”. Więcej informacji w zakładce Centrum Szkoleniowego. https://bialystok.klanza.pl/centrum-szkoleniowe-klanza/

 

Zapraszamy na koncert świąteczny, podczas którego wystąpią Łukasz Bojaczuk i Łukasz Dybek z repertuarem tradycyjnych polskich kolęd oraz amerykańskich hitów świątecznych. 16 grudnia (piątek) godz. 18.00. Wstęp bezpłatny. Zapisy pod numerem 570 137 200. Ilość miejsc ograniczona. PDK, ul. Witosa 15B (II piętro).

🇵🇱 W ramach projektu” Tu jest bezpiecznie i jesteśmy razem” serdecznie zapraszamy na Weekendowe spotkanie integracyjne podczas, którego odbędą się warsztaty kulinarne dla dorosłych oraz gry i zabawy twórcze dla dzieci. 18 grudnia 2022 (niedziela) w godzinach 11:00-14:00 w naszej siedzibie przy ul. Witosa 15B (II piętro)
🇺🇦 В рамках проекту «Тут безпечно і ми разом» гостинно запрошуємо на інтеграційну зустріч вихідного дня, під час якої відбудуться кулінарні майстер-класи для дорослих та творчі ігри та заняття для дітей. 18 грудня 2022 року (неділя) з 11:00 до 14:00 в нашому штабі за адресою вул. Вітоза 15Б (2 поверх)
Centrum Spilno Unicef Białystok
#SpilnoBiałystok #СпільноБілосток #UNICEF #humanrights #klanza
Przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)
За підтримки Дитячого фонду ООН
(ЮНІСЕФ)

🇵🇱 W ramach projektu” Tu jest bezpiecznie i jesteśmy razem” serdecznie zapraszamy na przemarsz po osiedlu „Słoneczny Stok” z okazji Święta Praw Człowieka 10 grudnia 2022 (sobota). Wyruszamy spod naszej siedziby przy ul. Witosa 15B o godzinie 11:00.
🇺🇦 В рамках проекту «Тут безпечно і ми разом» щиро запрошуємо 10 грудня 2022 року (субота) на марш навколо садиби „Słoneczny Stok” з нагоди Дня прав людини. Ми вирушили з нашого штабу на вул. Вітоса 15Б об 11:00.
Przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)
За підтримки Дитячого фонду ООН
(ЮНІСЕФ)
Zapraszamy na wernisaż wystawy „Światłość w ciemności świeci” – Twarze Żywej Szopki w Marcellano” – 2 grudnia (piątek), godz. 18.00.
Na niniejszej wystawie znajduje się 20 zdjęć przedstawiających niektóre postacie Żywej Szopki w Marcellano, wykonanych w latach 2017-2020. Jest to mieszanka świateł i cieni, barw i kontrastów, emocji portretowanych osób i fotografa. Mam nadzieję, że właśnie dzięki temu może
stać się wędrującym promieniem światła, wiary i nadziei.
Foto i opracowanie wystawy – Ks. Dariusz Kowalewski.

Czasem dowiadujemy się od naszych gości, że mają w domach zbędne książki. Słysząc to, a także szukając wyposażenia do biblioteczki naszych licealistów, wpadliśmy na pomysł zorganizowania zbiórki woluminów, które posłużą uczniom, dzieciom z zaprzyjaźnionych placówek i korzystających z zajęć dodatkowych oraz seniorom. Książki wezmą także udział w wydarzeniach literackich w Pracowni Działań Kulturalnych. Woluminy można przynosić do naszej siedziny od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-19.00.

 

Rozpoczął się projekt „Tu jest bezpiecznie jesteśmy razem” skierowany do uchodźców z Ukrainy
 
Przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)”
 
PL. Realizowane działania:
– Kurs z języka polskiego dla dorosłych
– Działania twórcze wraz z zabawami dzieciom
– Weekendowe spotkania integracyjne
– Święto Praw Człowieka
Zapraszamy na „Weekendowe spotkania integracyjne”, które odbędą się w najbliższą niedzielę 20.11.2022 r. w godz. 11.00 – 14.00 w KLANZA ul. Witosa 15B lok.12
UKR. Стартував проект «Тут безпечно, ми разом» для біженців з України
За підтримки „Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)»
Реалізовані заходи:
– Курс польської мови для дорослих
– Творчі заняття з іграми для дітей
– Інтеграційні зустрічі вихідного дня
– День прав людини 
Запрошуємо на «Інтеграційні зустрічі вихідного дня», які відбудуться цієї неділі, 20 листопада 2022 року з 11:00 до 14:00 в KLANZA за адресою вул. Witosa 15Б/12Rozpoczął się projekt „Tu jest bezpiecznie jesteśmy razem” skierowany do uchodźców z Ukrainy.
#SpilnoBiałystok, #СпільноБілосток i #UNICEF.
Przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)
За підтримки Дитячого фонду ООН
(ЮНІСЕФ)

Zapraszamy na „Weekendowe spotkania integracyjne” , które odbędą się w najbliższą niedzielę 20.11.2022 r. w godz. 11.00 – 14.00 w KLANZA ul. Witosa 15B lok.12

PL. Uruchomiony został projekt „Mobilny Punkt Wsparcia dla uchodźców z Ukrainy realizowany przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).
UKR. Стартував проект „Мобільний пункт підтримки біженців з України” завдяки Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ).
Przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)
За підтримки Дитячого фонду ООН
(ЮНІСЕФ)
#SpilnoBiałystok, #СпільноБілосток i #UNICEF

Zapraszamy jeszcze raz do obejrzenia wystawy Wojciecha Kowalskiego „Dziewczynka z konewką i przyjaciele”. Wystawę można obejrzeć 18 listopada (piątek), w godz. 12.00 – 18.00. Ul. Witosa 15B (II piętro). O godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie z autorką książki „Kiedy czasu już dla nas nie będzie” Martą Nowik.

Zapraszamy do Klubu Miłośników Muzyki i Dobrego Dźwięku. Tym razem Pan Bogdan Zybajło opowie o artystach i odtworzy utwory francuskie. To już 17 listopada (czwartek), godz. 18.00 – 19.30.

Pracownia Działań Kulturalnych Stowarzyszenia KLANZA zaprasza na wieczornicę z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wystąpi zespół wokalny działający przy Pracowni Działań Kulturalnych Stowarzyszenia KLANZA ul. Witosa 15B (II piętro) Białystok. Godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej recytacji oraz wykonywania pieśni patriotycznych.

Zapraszamy na wystawę rzeźby Wojciecha Kowalskiego pt. „Dziewczynka z konewką i przyjaciele”. 4 listopada 2022r. (piątek) Godz. 18:00. Wstęp wolny.
Zapraszamy do Klubu Miłośników Muzyki i Dobrego Dźwięku. 27 października 2022 r. Godz. 18:00. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona.

                                                                                                             

Kolejny raz pragniemy zaprosić wszystkie dzieci w wieku pięciu i sześciu lat z terenu miasta Białystok do udziału w naszym przeglądzie dziecięcej twórczości plastycznej. 

„Mój przyjaciel miś” od kilku lat cieszy się wielką popularnością. Dzieci z wielką chęcią tworzą portrety swoich ulubionych misiów z bajek, literatury, czy też własnego pokoju. Z prac przysłanych do Pracowni Działań Kulturalnych budujemy przeuroczą, pełną pluszu, ciepła i radości wystawę otwieraną z okazji obchodów Dnia Pluszowego Misia. 

Przedmiotem przeglądu jest wykonanie płaskiej pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie do maksimum A3, z widocznym nawiązaniem do tematu. 

Na prace czekamy do 15 listopada 2022 roku. 

Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym regulaminie. 

Warunkiem udziału jest dołączenie do pracy prawidłowo wypełnionej karty zgłoszenia (również w załączeniu) 

Regulamin 2022

Karta zgłoszeniowa i RODO 2022

Uruchamiamy zapisy na KURS TUTORSKI I STOPNIA
 
Planowane terminy zjazdów: 19.11, 3-4.12.2022 oraz 14-15.01
i 11-12.02.2023

Cykl szkoleń realizujących następujący program:
 Pedagogika dialogu podstawą tutoringu szkolnego,
 Budowanie relacji oraz współpracy w tutoringu szkolnym. Podstawowe narzędzia,
 Rozpoznawanie mocnych stron ucznia i ich wykorzystanie w pracy tutorskiej. Problem
motywacji i motywowania,
 Wyznaczanie celów tutoringu oraz budowanie planów i programów ich osiągania.
Znaczenie SMART dla budowania motywacji,
 Towarzyszenie, monitorowanie oraz motywowanie w realizacji planów i ścieżek rozwoju,
 Informacja zwrotna i autorefleksja w tutoringu. Ewaluacja pracy ucznia – ewaluacja pracy
tutora,
 Kreatywność tutora i kreatywność ucznia w świetle pedagogiki i psychologii twórczości,
 Etyka, wartości i prawo jako wyznaczniki i narzędzia w pracy tutora.

Szkolenia odbywają się stacjonarnie, według ustalonego harmonogramu. Wymagana jest 100% frekwencja na szkoleniach. 

Uczestnicy kursu otrzymują:
1. Zaświadczenie ukończenia kursu tutorskiego.
2. Certyfikat Tutora I stopnia po realizacji 20 godzin tutoriali z minimum 3 podopiecznymi.
 
Kurs prowadzony jest przez specjalistów z Instytutu Tutoringu Szkolnego
 
Koszt szkolenia: 1400 zł (możliwość płatności w ratach)
 
 

Rekrutacja na kurs ósmoklasisty

Pragniemy poinformować, że ruszyły zapisy na długo wyczekiwane kursy przygotowujące do egzaminów ósmych klas. 
W ofercie znalazły się: matematyka, język angielski oraz język polski.  
Cena każdego kursu: 800 zł (20zł/h)
Język polski- środy 17.00-18.30
Matematyka soboty 09.00-10.30
Język angielski czwartki 17.00-18.30
Szczegółowe informacje oraz zapisy: https://liceumask.klanza.pl/?page_id=26644
 
W ramach projektu „Tu jest bezpiecznie” zapraszamy na:

Osiedlowy piknik rodzinny – „Tu jest bezpiecznie” skierowany do mieszkańców Białegostoku oraz cudzoziemców.

Prowadzone będą różne działania: gry i zabawy animacyjne oraz wspólne pieczenie kiełbasek (własny koszyczek).
Termin: 24.09.2022 (sobota) godz.15.00 – 18.00
Miejsce: Osiedle Słoneczny Stok przy ul. Witosa 4 (w razie deszczu: Stowarzyszenie KLANZA przy ul. Witosa 15 B lok.12).
Zadanie „Działamy razem” finansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku. 

Ruszamy z rekrutacją na zajęcia rozwijające pasje

Już 5 września 2022 ruszamy z rekrutacją na zajęcia rozwijające pasje i zainteresowania.
 W naszej ofercie znalazły się najpopularniejsze kierunki, takie jak taniec nowoczesny, teatr, czy zajęcia twórcze oraz zupełnie nowe pomysły. Zapraszamy do zakładki Nasze placówki/ Pracownia Działań Kulturalnych.
Przypominamy, że w bezpłatnej rekrutacji mogą brać udział dzieci, młodzież i dorośli. 
Formularz rekrutacyjny jest już dostępny.

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Przewiń na górę
Skip to content