Zapraszamy uczniów i nauczycieli na warsztaty towarzyszące wystawie „Planowany przypadek”, podczas których będziemy pracować wokół procesu twórczego, eksperymentu i przypadku w sztuce.
 
Podczas zajęć uczestnicy sprawdzą, jak różne materiały i proste techniki plastyczne reagują na świadome działanie i na element zaskoczenia. Będzie to praca „w procesie” – bez dążenia do jednego, idealnego efektu. Skupimy się na obserwacji, śladzie, intuicji i na tym, co dzieje się pomiędzy planem a tym, co pojawia się samo.
 
Uczniowie stworzą własne prace inspirowane ideą „planowanego przypadku”, testując, co można kontrolować w twórczości, a co warto zostawić przypadkowi.
 
📅 Terminy warsztatów:
21.05 | 28.05
⏰ godz. 10:30-12:00
(możliwe przesunięcie o 30 min. po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu pod numerem telefonu: 85 651 04 47)
📍 ul. Witosa 15B, II piętro
👥 Dla kogo: klasy 7-8 + opiekun
⚠️ Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń
🎟️Wstęp bezpłatny
 
💡 Dlaczego warto?
Bo uczniowie nie tylko zobaczą sztukę – oni ją poczują, zrozumieją i stworzą własną.
 
🎭 Wystawa „Planowany Przypadek” Agnieszki Dawidziuk dostępna do 3 czerwca w dni robocze, w godzinach 09:00-19:00
———————–
Projekt Pracowni Działań Kulturalnych dofinansowany z budżetu Miasta Białystok
Warsztaty plastyczne dla uczniów klas 7-8 „Między planem a przypadkiem”
Przewiń na górę
Przejdź do treści