Miasteczko Zabaw Niezwykłych w Bielsku Podlaskim

Zapraszamy serdecznie do Klanzowego Miasteczka Zabaw Niezwykłych
 

KLANZOWE MIASTECZKO ZABAW NIEZWYKŁYCH to cykl działań polegających na stworzeniu pogodnej atmosfery, kreatywności, aktywności i dobrej zabawy bez rywalizacji i substancji psychoaktywnych.  Przygotowujemy je w oparciu o metody pedagogiki zabawy, które całościowo  rozwijają potencjał osoby biorącej w nich udział (dzieci, młodzież jak i całe rodziny), kształtuje kompetencje kluczowe i uniwersalne postawy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. 

Działania polegają na zorganizowaniu stoisk o różnych specjalnościach, tj.: 

1. STOISKO CYRKOWE

W tym miejscu każdy może zamienić się w prawdziwego cyrkowca i nauczyć się żonglerki piłkami, chustkami, dowiedzieć się jak kręcić talerzem, diabolo i poi oraz wykonać sztuczki magiczne. Zapraszamy również do “cyrkowej garderoby”, gdzie można przebrać się za clowna, magika itp. Kolorowe stroje, maski i peruki można wykorzystać do zrobienia śmiesznych zdjęć. Oferujemy także możliwość stworzenia własnego sprzętu cyrkowego np. piłek do żonglowania, który można zabrać do domu by dalej kontynuować naukę. Żonglerka cyrkowa poprawia koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczy koncentrację i rozwija sprawność półkul mózgowych.

2. DUŻE GRY

Proponujemy różne gry planszowe i zręcznościowe w dużym formacie. Są to powiększone wersje znanych gier, takich jak: twister, memory, warcaby, kółko i krzyżyk. Na naszym stoisku gier nie może zabraknąć wyścigów ślimaków- uwielbianych przez młodszych i starszych. Rozwój kompetencji społecznych, współpracy w grupie, rozwiązywania konfliktów. 

3. STOISKO KONSTRUKTORSKIE

Zainteresowaniem ze strony dzieci i rodziców cieszy się stoisko konstruktorskie, na którym uczestnicy imprezy mają możliwość stworzenia swojej własnej, niepowtarzalnej budowli. To świetna zabawa na sprawdzenie umiejętności architektonicznych i rozbudzenie wyobraźni.

4. KĄCIK MALUCHA

To przyjazne miejsce dla najmłodszych i ich rodziców. Na kolorowej chuście znajdzie się moc zabawek dla małych odkrywców: kręgle, namioty, klocki piankowe, tunele, klocki i inne zabawki manipulacyjne odpowiednie dla dzieci w wieku 2-5 lat.

5. STOISKO TWÓRCZE

Każdy uczestnik, który zajrzy do naszych stoisk twórczych pod okiem animatora może wykonać pracę plastyczną, którą zabierze ze sobą do domu na pamiątkę. Zwykle jedno stoisko to jedno wybrane działanie plastyczne.

6. DUŻE BAŃKI MYDLANE

Nasi animatorzy prezentują dzieciom ogromne bańki mydlane. Nie zabraknie też możliwości spróbowania własnych sił w puszczaniu baniek.

7. KRÓLESTWO ZMYSŁÓW

Oferuje zabawy nastawione na pobudzenie zmysłów: dotyku, węchu, słuchu oraz wzroku. Na stoisku znajdują się zabawki do manipulowania: sprawdź za pomocą dotyku, co kryje się w skrzyneczkach i woreczkach dotykowych, za pomocą słuchu dobierz w pary pudełeczka słuchowe. Pozwól też by twój nos poznał drzewo zapachów, a oczy – magię iluzji wzrokowych. Uczestnik zostaje zaopatrzony w mapę odkrywcy zmysłów i w wybranej przez siebie kolejności wykonuje kolejne zadania. Nagrodą za udział w działaniach jest “słodka niespodzianka” na pobudzenie zmysłu smaku

8. ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ

Jednym z rozpoznawalnych znaków KANZY są zabawy integracyjne prowadzone przez nas z użyciem chusty – kolorowej dużej płachty materiału sprzyjającej integracji i współpracy uczestników imprezy. Oferujemy szereg zabaw prowadzonych przez naszych animatorów: ,..fryzury, rybak i rybki, kolory, tęcza, spadochron, przebieganie pod chustą, karuzela, kwiat lotosu. Zabawy z użyciem chusty animacyjnej to jedna z ulubionych rozrywek uczestników naszych festynów.

Gdzie? Park Królowej Heleny   w Bielsku Podlaskim

Kiedy? 1 i 2 czerwca, godz. 12:00-17:00

Wstęp bezpłatny. Zadanie finansowane ze środków z budżetu Miasta Bielsk Podlaski. 

Miasteczko Zabaw Niezwykłych w Bielsku Podlaskim
Przewiń na górę
Skip to content