„Cztery pory roku” – Klub Seniora

W dniu 28.02.2024 w Szkole SuperBabci i SuperDziadka wspólnie z animatorką KLANZY – Pauliną Koczuk realizowaliśmy scenariusz „Cztery pory roku” zaczerpnięty z książki Zofii Zaorskiej (założycielki PSPiA KLANZA oraz Szkoły SuperBabci i SuperDziadka) pt. ”Dodać życia do lat”.
Podzieliliśmy się na cztery grupy, które zajęły cztery kąty sali – cztery pory roku. Każda grupa przystroiła swoje kąty oraz siebie symbolami, które są charakterystyczne dla danej pory roku.

Kolejnym zadaniem było wymyślenie piosenki o swojej porze roku oraz wypisanie jej wad i zalet. Następnie każdy zespół dokonał swojej prezentacji oraz przedstawienia scenek do tekstu Zofii Zaorskiej o wiośnie, lecie, jesieni i zimie.

Na koniec głosowaliśmy, która pora roku jest najlepsza? Zgodnie stwierdziliśmy, że wszystkie pory roku są równie ważne i potrzebne i chcielibyśmy, aby wszystkie pory roku zostały tak, jak są.
Zgodziliśmy się również ze słowami Zofii Zaorskiej, która pisze: „Tak jak każda pora roku ma swoje wady i zalety, tak też każdy okres w życiu człowieka ma swoje trudności i radości. Pory roku przemijają jak życie, by wciąż zachwycać kolejnym etapem odradzania się. Jak w życiu”.

„Cztery pory roku” – Klub Seniora
Przewiń na górę
Skip to content