Aktywna Kawiarenka z cyklu Spotkania z Białostockimi Aktorami

Pracownia Działań Kulturalnych Stowarzyszenia KLANZA zaprasza na Aktywną Kawiarenkę z cyklu Spotkania z Białostockimi Aktorami. Tym razem swoją obecnością zaszczyci nas polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny; także reżyser teatralny, aktor Białostockiego Teatru Lalek Białostocki Teatr Lalek RYSZARD DOLIŃSKI.
26 maja 2023 r. (piątek), godz. 18.00
Pracownia Działań Kulturalnych Stowarzyszenia KLANZA, ul. Witosa 15B (II piętro)
Wstęp bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona
“Ryszard Doliński należy do zespołu Białostockiego Teatru Lalek od przeszło 35 lat. Uczestniczył w wielu przedsięwzięciach artystycznych, teatralnych i filmowych. Niewielu jest artystów tej klasy, którymi może się poszczycić Białystok.
W swojej karierze teatralnej wystąpił w dziesiątkach spektakli, od lat należy do wybitnych osobowości BTL. Obsypywany nagrodami za kreacje indywidualne na festiwalach w kraju i za granicą, na swoim koncie ma m.in. nagrodę główną na III Ogólnopolskim Konkursie na inscenizację dawnych dzieł literatury europejskiej za rolę w spektaklu “Biegun” w reż. Ewy Piotrowskiej. Także w innych rolach Ryszard Doliński osiąga niekiedy szczyty możliwości interpretacyjnych. W 2010 r. debiutował w roli reżysera, przygotowując na podstawie tekstu Marty Guśniowskiej spektakl “Pan Brzuchatek” – cieszącą się ogromnym zainteresowaniem sztukę przeznaczoną dla najmłodszych widzów.
Tacy aktorzy jak Doliński stanowią elitę zawodową w skali Polski, wśród lalkarzy – jest być może artystą najwybitniejszym. Zna teatr jak mało kto: od kulis (zaczynał jako pracownik techniczny), pracowni i przede wszystkim sceny. Nieprzeciętną inteligencję aktorską wzbogaca niezwykle intensywną pracą warsztatową, a talent, którym dysponuje sprawia, że wielu widzów odwiedza teatr wyłącznie dla Ryszarda Dolińskiego.” Źródło: www.btl.bialystok.pl
Aktywna Kawiarenka z cyklu Spotkania z Białostockimi Aktorami
Przewiń na górę
Skip to content