Wydarzenia kulturalne

Od 2016 roku prowadzimy Pracownię Działań Kulturalnych. Jest to osiedlowy dom kultury mieszczący się w Białymstoku na Słonecznym Stoku dofinansowany ze środków Miasta Białystok. Finansowanie pozwala na organizowanie wydarzeń z bezpłatnym wstępem dla widowni.

W programie wydarzeń kulturalnych Pracowni znalazły się:

KONCERTY

Na scenie Pracowni odbywa się około 6-8 koncertów rocznie. W stałym repertuarze mamy Koncert Karnawałowy, Wiosenny, Śpiew Nocy Letniej, a także Jesienne Nastroje i Gwiazdka tuż, tuż. Od muzyki popularnej, przez poezję śpiewaną, klasykę, jazz, rock, alternatywę i hip hop. Wśród gwiazd, które stanęły na naszej scenie znalazły się m.in.: Cira, Miss God, Sarakina, Faustyna Maciejczuk, Gęsia Skórka Band.

WYSTAWY

Ogromną popularnością cieszą się nasze wystawy. Na wernisażach mamy zwykle komplet gości. W trzech salach eksponowaliśmy już malarstwo, rysunek, grafikę, kolaże, rzeźbę i fotografię. W 2022 roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w Nocy Muzeów, podczas której goście mogli zwiedzić wystawę kostiumów Edyty Sokół. Otwieramy się na współpracę zarówno z autorami zawodowymi, jak i debiutującymi, którzy u nas mogą zaprezentować swoje prace po raz pierwszy.

WYWIADY Z CIEKAWYMI LUDŹMI
– AKTYWNE KAWIARENKI

W ramach spotkań określanych wspólną nazwą Aktywnych Kawiarenek organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi. Przykładem może być kawiarenka z cyklu „Poprzez świat”, podczas której podróżnicy opowiadają o niezwykłych zakątkach świata. Na Aktywne Kawiarenki przybywają do nas artyści, pasjonaci, historycy- każdy, kto ma do zaprezentowania talenty, pasje oraz wiedzę.

SPOTKANIA AUTORSKIE

Od kilku lat współpracujemy z różnymi autorami książek i tomików poetyckich, w szczególności z twórcami z Białegostoku i regionu. Śledzimy karierę literacką sąsiadów. Podczas spotkań autorskich rozmawiamy nie tylko o literaturze, ale również o rynku książki, pasjach, przyczynach tworzenia, trudnościach. Sekcja literacka to także wymiany książek, pogadanki o literaturze oraz warsztaty doskonalące umiejętności pisania.

SPEKTAKLE

Nie mamy olbrzymiej sceny, jednak na naszych przedstawieniach zawsze widownia pęka w szwach. Gościmy artystów nietuzinkowych, wystawiamy również spektakle przygotowane przez nasze grupy teatralne. Natomiast grupa Bajkowe Superbabcie zaprasza na bajki w nowym wydaniu najmłodszych widzów z grup przedszkolnych.

WARSZTATY RĘKODZIEŁA

Raz w miesiącu organizujemy warsztaty poświęcone jakiejś metodzie rękodzielniczej. Makrama, wyrabianie biżuterii, tworzenie stroików, kartek lub ozdób świątecznych to tylko kilka z naszych propozycji.

Najświeższe informacje dotyczące wydarzeń kulturalnych znajdują się w zakładce aktualności. https://bialystok.klanza.pl/aktualnosci/

Przewiń na górę
Skip to content