Multimedia

19 grudnia w Pracowni Działań Kulturalnych odbył się koncert – Bożonarodzeniowe Kolędowanie z zespołem INSPIRACJA. Grupa działa przy PDK od roku, pod kierunkiem Katarzyna Szymuś. W trakcie koncertu zespół zaprezentował znane i lubiane kolędy i pastorałki oraz mniej popularne, równie piękne świąteczne utwory. Kolęda „Cicha noc” została wykonana w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. To był magiczny wieczór. Dzięki wspólnemu kolędowaniu mogliśmy poczuć klimat zbliżających się świąt.


Wczoraj wieczorem odbyły się Mikołajkowe Warsztaty dla dzieci i rodziców. Na uczestników czekało dużo atrakcji, przyozdabianie choinki 🎄, gry i zabawy ruchowe, a z warsztatów każdy uczestnik wrócił do domu z własnoręcznie zrobionym aniołkiem 👼. Pod koniec spotkania odwiedził nas Święty Mikołaj z prezentami 🎅🎁


19 grudnia w Pracowni Działań Kulturalnych odbył się koncert – Bożonarodzeniowe Kolędowanie z zespołem INSPIRACJA. Grupa działa przy PDK od roku, pod kierunkiem Katarzyna Szymuś, artystki OiF Podlaskiej.

W trakcie koncertu zespół zaprezentował znane i lubiane kolędy i pastorałki oraz mniej popularne, równie piękne świąteczne utwory. Kolęda „Cicha noc” została wykonana w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.

To był magiczny wieczór. Dzięki wspólnemu kolędowaniu mogliśmy poczuć klimat zbliżających się świąt.


„Gwiazdka tuż, tuż…” – koncert w wykonaniu Łukasz Bojaczuk i Łukasz Dybek odbył się 16 grudnia 2022 r. Krótka relacja zdjęciowa. Zachęcamy do obejrzenia.


W ramach projektu” Tu jest bezpiecznie i jesteśmy razem” spotkaliśmy się 10 grudnia by uczcić obchody Dzień Praw Człowieka zorganizowane Polskie Stowarzyszeniu Pedagogów i Animatorów KLANZA.

Sobotnie spotkanie i uczestniczenie w przemarszu po osiedlu Słoneczny Stok – to okazja, by potwierdzić znaczenie praw człowieka w odbudowywaniu świata jakiego pragniemy, potrzebę globalnej solidarności i wzajemnej więzi szczególnie z osobami z Ukrainy, którzy jako uchodźcy przebywają w naszym kraju. Tego dnia prawa człowieka – w czasie pandemii, wojny na Ukrainie, zamieszek w Iranie- przypominane na całym świecie nabierają szczególnego znaczenia.

Spotkanie to odbyło się dzięki wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Dzień 10 grudnia obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Praw Człowieka. To święto obchodzone jest corocznie w rocznicę podpisania w 1948r. przez zgromadzenie ogólne ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. W deklaracji tej znajdują się między innymi takie fundamentalne wartości człowieka: „Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw” oraz „ Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby”. Deklaracja ta jest dostępna w 500 językach i jest najczęściej tłumaczonym dokumentem na świecie, co świadczy o jej ważności.


Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wernisażu wystawy „Światłość w ciemności świeci” – Twarze Żywej Szopki w Marcellano”, który odbył się 2 grudnia 2022 o 18:00. Na niniejszej wystawie znajduje się 20 zdjęć przedstawiających niektóre postacie Żywej Szopki w Marcellano, wykonanych w latach 2017-2020. Foto i opracowanie wystawy – Ks. Dariusz Kowalewski.


Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z koncertu Jesienne Nastroje podczas, którego zagrał duet podlaskich bardów: Robert Jankowski „YANKES” & Jacek Dębicki.

Przewiń na górę
Skip to content